Informace strávníkům - ZŠ-Olbramovice

Informace k problematice alergenů
Cena stravného
Cena stravného se řídí vyhláškou 107/2005 Sb. příloha č. 1 a 2
Děti MŠ - polodenní stravování 22,- Kč/den (přesnídávka + oběd)
              - celodenní stravování 29,- Kč/den (přesnídávka 7 Kč +                   oběd 15 Kč + svačina 7 Kč)
Děti ZŠ - 23,- Kč
Dospělí  - zaměstnanci 27,-Kč
               - cizí strávníci 50,-Kč
         průměrný limit spotřeby surovin na 1 oběd 27 Kč
         režijní náklady 12 Kč
         zisk 1 Kč
         náklady na mzdy 10 Kč
         celkem 50 Kč
Pokyny pro strávníky
Každý strávník musí nejdříve vyplnit přihlášku ke stravování, kterou obdrží v kanceláři školní jídelny. Na ní, kromě základních osobních údajů, vyplní závazně dny v týdnu, ve kterých se bude stravovat (u dětí MŠ se dny nevyplňují).

Odhlašování stravného
Všechny děti jsou automaticky přihlášeny k odebírání stravy, pokud dítě nebude přítomno, je povinností rodiče dítě odhlásit ve školní jídelně. Onemocní-li dítě, má nárok pouze v první den nemoci na odběr oběda do vlastního jídlonosiče.
Odhlašování stravného dětí provádí rodiče den předem, nebo nejdéle do 7.00 hod. daného dne v kanceláři ŠJ osobně, telefonicky 601 558 035  nebo emailem ivana.kosarova@zsolbramovice.cz .
Cena stravného po dobu omluvené nepřítomnosti dítěte ve škole se odečítá v následujícím měsíci. Při neodhlášení se stravné + věcná režie odečítá (pohyblivá složka - cena energií, vodné, stočné...).

Placení stravného
Bezhotovostní způsob - formou inkasa zálohově vždy k 20. dni v měsíci (tzn. že záloha na září bude inkasována již 20. srpna, v červnu nebude inkaso prováděno).
Při zahájení platby tímto způsobem, je nutné zřídit si na vlastním bankovním účtu souhlas s inkasem na účet č. 51- 4475340277/0100 a k souhlasu nezadávat ani variabilní ani specifický symbol, a budete-li zadávat frekvenci plateb, pak měsíční.
Potvrzení z banky (kopie nebo opis souhlasu z internetového bankovnictví) předejte vedoucí školní jídelny.
Na potvrzení uveďte také e-mailový nebo telefonický kontakt na Vás, abychom Vás v případě potřeby mohli informovat o neprovedené platbě.
Hotovostní způsob - požadá-li o to písemně plátce, který nemůže platit formou inkasa
                                  - termíny pro platbu budou vždy upřesněny na začátku pololetí
                                  - platbu lze realizovat pouze v určené termíny v kanceláři ŠJ (Olbramovice 135)
Nebude-li stravné v daném termínu zaplaceno, ani po domluvě s rodiči nebo zákonnými zástupci dítěte, nebude jídlo vydáno.
Adresa školy:
ZŠ a MŠ Olbramovice, okres Benešov